Segurtasun Saila

Aurreko urteko sariak

2020. urtea. Eusko Jaurlaritzaren larrialdien eta babes zibilaren arloko sariak

Irekian ikusi (leiho berri batean irekitzen da)

Urtea 2020
Data 2020-02-15
Tokia Gipuzkoako Zientzi eta Teknologia Parkearen auditorioan-Miramon (Donostia)
Larrialdietako eta babes zibileko merezimenduaren bereizgarri gorriko domina
  • LOURDES VERDES ROLA
  • JOSEBA ZABALA IBABE
  • LUIS ÁNGEL DIEZ PASCUAL
  • JAVIER GALLASTEGUI GOROSABEL
  • JUAN CARLOS GONZÁLEZ CARRALERO
  • JOSÉ ANTONIO RENOBALES SCHEIFLER
  • CORSINO SUÁREZ MIRANDA
  • BRENDA JULISSA SANTOS MARTÍNEZ
Larrialdietako eta babes zibileko merezimenduaren bereizgarri berdeko domina
  • JOSÉ MARÍA IBARRA ROMÁN
  • ABDELLAH YAHYAOUI AZUZ
  • JOSEBA ALTUBE MOYUA
  • IÑAKI GÓMEZ BERGUA
  • BORJA ISTURIZ SANTANA
Euskadiko Babes Zibileko boluntarioen lana aintzatesteko bereizgarri zuriko diploma

PROTECCION CIVIL DE BALMASEDA

  • ESTELA DE LA HERA FERNANDEZ DE MARURI

PROTECCION CIVIL DE BARAKALDO

  • MARIA BEGOÑA VIADERO PEÑA

PROTECCION CIVIL DE BASAURI

  • ABEL GOMEZ URRUTIKOETXEA
  • MAURICIO SANTA OLAYA ALVIRA

PROTECCION CIVIL DE ERRENTERIA

  • DIGNA VILLAR LAMAS

PROTECCION CIVIL DE SESTAO

  • JAVIER DE LA TORRE SANCHEZ
  • JOSE IGNACIO DE LA TORRE ASPIAZU
  • ROSA MARIA CANO MARDONES

ESPELEOSOCORRO VASCO / EUSKAL ESPELEOLAGUNTZA

  • ARTURO HERMOSO DE MENDOZA ERREA
  • OSCAR MOZO TRINIDAD
  • RAUL ARAMENDIA ECAY
  • JAVIER GARCIA CIVICOS
  • ALEX ULE ZULUETA
  • MARIA NAPAL FRAILE
  • ENEKO GARITAONAINDIA AZUETA
  • AINARA RODRIGUEZ HIGUERO
  • JAVIER MENDIOLAGARAI URIEN
  • ANDONI OLALDE CELAYA
  • JON ZIGANDA LARRATE
  • AITOR SANCHEZ ALARCIA
  • UNAI ARAKISTAIN BARINAGARREMENTERIA
  • ANDONI ARBULU URIBARREN
  • SERGIO LABURU JIMENEZ
  • SENDOA BALLESTEROS PEÑA
  • AITOR LOTINA DIAZ
  • RAMON MARTIJA URTEAGA
Euskadiko Babes Zibileko boluntarioen lana aintzatesteko bereizgarri gorriko diploma

PROTECCION CIVIL DE AMURRIO

  • JOSE MANUEL MORA SERRANO

PROTECCION CIVIL DE BALMASEDA

  • IÑIGO AGUINACO GARAGORRI

ESPELEOSOCORRO VASCO / EUSKAL ESPELEOLAGUNTZA

  • IDOYA BASTERRECHEA SANCHEZ
  • JOSE MANUEL PEREZ DE ONRAITA VEGA
  • DIEGO DULANTO ZABALA
  • JOSE JAVIER MAEZTU TROYA
  • IGNACIO FERNANDEZ TELLEZ
  • JAVIER BUSSELO ORTEGA
  • IÑAKI LATASA UNDAGOITIA
  • CARLOS ERAÑA MAIZTEGUI
  • VICTOR ABENDAÑO CABREJAS
  • FRANCISCO JAVIER LAPRESA VILLANDIEGO
Euskadiko Babes Zibileko boluntarioen toki-erakundeei eta Eusko Jaurlaritzarekin hitzarmena duten Euskadiko babes zibileko erakunde laguntzaileak aintzatesteko bereizgarri gorriko diploma
  • PROTECCION CIVIL DE ALONSOTEGI ( ADEA)
  • ESPELEOSOCORRO VASCO / EUSKAL ESPELEOLAGUNTZA

2019. Eusko Jaurlaritzaren larrialdien eta babes zibilaren arloko sariak

Argazkiak Irekian (leiho berri batean irekitzen da)

Bideoa Irekian (leiho berri batean irekitzen da)

Urtea 2019
Data 2019-02-16
Tokia Villa Suso Jauregia (Vitoria-Gasteiz)
Larrialdietako eta babes zibileko merezimenduaren bereizgarri gorriko domina
  • Carmelo Arrizabalaga Zabala
Larrialdietako eta babes zibileko merezimenduaren bereizgarri berdeko domina
  • Youssef Chaiba
  • Ángel Villuela Bezana
  • Aritz Aguiar Basabe
Euskadiko Babes Zibileko boluntarioen lana aintzatesteko bereizgarri zuriko diploma

Otxandio

  • Endika Garate Goicolea
  • Andoni Basterra Ascorbebeitia
  • Juan Pablo Arruabarrena Bengoa

Balmaseda

  • Hector Pastor Sainz

Errenteria

  • Asier Lozano Freitas

Tolosa

  • Eduardo Calderon Ignacio
  • Daniel Manso Gutierrez

Orduña

  • Javier Millan Jarauta
Euskadiko Babes Zibileko boluntarioen lana aintzatesteko bereizgarri gorriko diploma

Bermeo

  • Mikel Bilbao Gandarias

Balmaseda

  • Enrique Pastor Malagon

Errenteria

  • Ana Mª Cerro Bernal
  • Francisco Javier Martin Artola
  • Iñaki Jimenez Mayoral
  • Angel Maria Barron Blanco
  • Roberto Minguez Gonzalez

Urduña

  • Pedro Pinedo Narbona
  • Fernando de Ugarte Fernandez de Aguirre
Euskadiko Babes Zibileko boluntarioen toki-erakundeei eta Eusko Jaurlaritzarekin hitzarmena duten Euskadiko babes zibileko erakunde laguntzaileak aintzatesteko bereizgarri gorriko diploma
  • Cruz Roja del País Vasco
  • Euskal DYA
  • Mungiako Babes Zibila-Protección Civil de Mungia
  • Protección Civil de Amurrio
  • Protección Civil de Balmaseda
  • Protección Civil de la Montaña Alavesa
  • Protección Civil de Valdegovia

 

 

2018. Eusko Jaurlaritzaren larrialdien eta babes zibilaren arloko sariak

Irekian agertu diren berria eta argazki-galeria. 

Larrialdien eta babes zibilaren arloko sariak. 2018. urtea (bideoa)

Urtea 2018
Data 2018-02-24
Tokia Campos Elíseos Antzokia (Bilbao)
Larrialdietako eta babes zibileko merezimenduaren bereizgarri gorriko domina

Alberto Iñurrategi

Juan Vallejo

Mikel Zabalza

Larrialdietako eta babes zibileko merezimenduaren bereizgarri berdeko domina

Maite Pascual

Unai Zubizarreta

Euskadiko Babes Zibileko boluntarioen lana aintzatesteko bereizgarri zuriko diploma

Alonsotegi

Carlos Lastra Muguerza

David Arnaiz Olasagasti

Jose Luis De La Fuente Torres

Francisco Javier Garcia Pinos

Lorea Martinez Eguskiza

Amurrio

Jose Manuel Mora Serrano

Gonzalo Cantera Novales

Sergio Saratxaga Urruela

Balmaseda

Enrique Pastor Malagon

Iñigo Aguinaco Garagorri

Izaskun Yeregui Prieto

Francisca Sainz Fernandez

Laura Fernandez Fernandez

Juan Carlos Ujencio Abeijon

Barakaldo

Jose Luis Ares Rodríguez

Maria Auxiliadora Lopez Cuevas

Francisco Jose Cela Garcia

Jose Antonio Garcia Moran

Basauri

Maria Aranzazu Ruiz Ituiño

Alberto Lopez Lamikiz

Félix Gómez Urrutikoetxea

Fernando Mateos Caballero

Bermeo

Mikel Bilbao Gandarias

Josu Ayestaran Ayestaran

Erandio

Jesus Miguel Quintela Martin

Francisco Javier Suarez Rios

Errenteria

Roberto Mínguez Gonzalez

Francisco Javier Martin Artola

Ana Maria Cerro Bernal

Iñaki Jimenez Mayoral

Angel Maria Barrón Blanco

Jose Ignacio Etxeberria Perez

Mikel Rojo Salaberri

Alberto Muñoz Gómez

Joseba Imanol Sein Nabarte

Jose Angel Berdote Hernandez

Grupo Del Perro De Salvamento De Euskadi

Iñaki Ugartemendia Unanue

Javier Corchero Rodríguez

David Diaz Serna

Mari Cruz Gantxegi Carballo

Irun

Emilio San Juan Sierra

Michel Eguiguren Dilis

Amaia Trueba Vicente

Juan Pascal Asensio

Esperanza Martinez Lumbreras

Laudio

Iván Zorzano Bergantiños

Ana Belén Uribarri Gonzalez

Jon Ander Fuentes Unzaga

Ordizia

Juan Mari Garmendia Amundarain

Jesus Mari Erauskin Romero

Joxe Arizmendi Berakoetxea

Aitor Telleria Telleria

Jose Ignacio Lario Txurruka

Ramón Pino Barga

Bittor Bolinaga Alzelai

Pasaia

Maria Del Carmen Garcia Pozo

Jose Antonio Colmenar Sanfrutos

Aritz Almendres Garcia

Gonzalo Guerras Alonso

Mauricio Urritikoetxea Garcia

Rafael Del Rio Santamaría

Jose Manuel Nodar Bermúdez

Salinillas de Buradon

Maria Inés Castresana Urrechu

Imanol Garín Muga

Enrique Calvo Martin

Hector Rios Urrechu

Ixaka Anuntzibai Güimil

Gabriel Uriarte Salazar

Jorge Fernandez Pereda

Iñaki Elorriaga Etxebarria

Angel Maria Abecia Ogueta

Sestao

Ricardo De La Rosa Sanchez

Gonzalo Garcia Lecuona

Julia Rodríguez Vázquez

Ignacio Gutiérrez Blanco

Kepa Dos Santos Ruiz

Alberto Ferreras Rigal

Rocío Perez Lavilla

Zaida Conde Rigal

Javier Buron Landa

Alexander Garcia Perez

Juan Carlos Tejada Ortega

Valdegovia

Fernando Larrimbe Sobron

Patxi Urizar Abalos

Jesus Pedro Parra Catrillo

Zarautz

Iñaki Araolaza Zumeta

Andrés Ayala Virumbrales

Modesto Garcia Trula

Iñaki Rangil Eskudero

Gorka Ladrón De Guevara Barandalla

Mikel Sorreluz Pedrosa

Klara Isabel Lopez Esnal

Diego Girón Barquero

Itziar Olazar Aurrekoetxea

Esther Jauregui Gezuraga

Jabier Etxabe Torres

Felipe Bohoyo Gonzalez

Agustín Gabirondo Zumeta

Leire Leizaola Cardesa

Luciano Manterola Aguirre

Sergio Villalón Garcia

Jose Ignacio Garcia Sanz

Elene Fernandez Santamaría

Lorena Eskurra Arce

Euskadiko Babes Zibileko boluntarioen lana aintzatesteko bereizgarri gorriko diploma

Grupo del Perro de Salvamento de Euskadi

Yon Ander Mardones Narbaiza

Sestao

Alfredo Garcia Petreñas

Bermeo

Jon Ojanguren Torrontegui

Basauri

Maika Sanchez Naranjo

Víctor Aguirre Ulibarri

Liher Neira Correa

Erandio

Maite Vicente Muñoz

Tolosa

Jose Luis Prados Benito

Jose Miguel Diaz Fodel

Laudio

Roberto Maroto Rebollo

Barakaldo

Francisco Javier Herrán Laiseca

Euskadiko Babes Zibileko boluntarioen toki-erakundeei eta Eusko Jaurlaritzarekin hitzarmena duten Euskadiko babes zibileko erakunde laguntzaileak aintzatesteko bereizgarri gorriko diploma

Grupo del Perro de Salvamento de Euskadi

Protección Civil de Sestao

Herri Babesa Protección Civil de Bermeo

Protección Civil de Basauri

Protección Civil de Erandio

Protección Civil de Tolosa

Protección Civil de Laudio

Protección Civil de Irun

Protección Civil de Errenteria

Protección Civil de Barakaldo