Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Saila

LAGen berrikuspenean parte hartzeko 16 tailer: non eta noiz

Honako tailer hauek egingo dira Euskal Autonomia Erkidegoko (EAE) 15 Eremu Funtzionaletan (EF). Jarraian ikus daiteke tailerren egutegi osoa, deialdi bakoitzaren kartela eta EAEko Eremu Funtzional (EF) bakoitza osatzen duten udalerrien zerrenda.

Tailer hauetaz gain, kontraste-saioak ere egingo dira irailean Araba, Bizkaia eta Gipuzkoan.

Tailerren edukiak ere hemen ikus daitezke.

Egutegia

Zallako tailerra

Maiatzak 16, astelehena, 18:00 - Kultur Etxea.
Balmaseda-Zallako Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Artzentales
  • Balmaseda
  • Karrantza
  • Galdames
  • Gordexola-Güeñes
  • Lanestosa
  • Sopuerta
  • Trucios-Turtzioz
  • Zalla

Donostiako tailerra

Maiatzak 21, larunbata, 10:30 – Ernest Lluch Kultur Etxea (Amara).
Donostialdeko Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Andoain
  • Astigarraga
  • Donostia
  • Hernani
  • Hondarribia
  • Irun
  • Lasarte-Oria
  • Lezo
  • Oiartzun
  • Pasaia
  • Errenteria
  • Urnieta
  • Usurbil

Beasaingo tailerra

Maitzak 25,  18:00 – Igartzako monumentu-multzoa
Beasain-Zumarragako Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Altzaga
  • Arama
  • Ataun
  • Beasain
  • Ezkio-Itsaso
  • Gabiria
  • Gainza
  • Idiazabal
  • Itsasondo
  • Lazkao
  • Legazpi
  • Legorreta
  • Mutiloa
  • Olaberria
  • Ordizia
  • Ormaiztegi
  • Segura
  • Urretxu
  • Zaldibia
  • Zegama
  • Zerain
  • Zumarraga

Horrez gain, honako esparru hauek ere barne hartzen ditu:

  • Gipuzkoako eta Arabako Partzuergo Nagusia
  • Enirio Aralar

Durangoko tailerra

Maiatzak 30, astelehena,  18:00 - Landako Elkartegia.
Durangoko Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Abadiño
  • Amorebieta-Etxano
  • Atxondo
  • Berriz
  • Durango
  • Elorrio
  • Garai
  • Iurreta
  • Izurtza
  • Mañaria
  • Zaldibar

Eibarko tailerra

Ekainak 1, asteazkena, 18:00 - Portalea.
Eibarko Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Deba
  • Eibar
  • Elgoibar
  • Ermua
  • Mallabia
  • Mendaro
  • Mutriku
  • Soraluze-Placencia de las Armas

Laguardiako tailerra

Ekainak 6, astelehena, 18:00 – Samaniego Jauregia
Laguardiako Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Mañueta
  • Kripan
  • Elciego
  • Bilar
  • Bastida
  • Laguardia
  • Lantziego
  • Lapuebla de Labarca
  • Leza
  • Moreda Araba
  • Navaridas
  • Oyón-Oion
  • Samaniego
  • Eskuernaga
  • Iekora

Markina-Xemeingo tailerra

Ekainak 8, asteazkena, 18:00 - Uhagon Kulturgunea (Markina-Xemein).
Gernika-Markinako Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Ajangiz
  • Amoroto
  • Arratzu
  • Aulesti
  • Bermeo
  • Berriatua
  • Busturia
  • Ea
  • Elantxobe
  • Ereño
  • Errigoiti
  • Etxebarria
  • Forua
  • Gautegiz Arteaga
  • Gernika-Lumo
  • Guizaburuaga
  • Ibarrangelu
  • Ispaster
  • Kortezubi
  • Lekeitio
  • Markina-Xemein
  • Mendata
  • Mendexa
  • Morga
  • Mundaka
  • Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz
  • Murueta
  • Muxika
  • Nabarniz
  • Ondarroa
  • Sukarrieta

Vitoria-Gasteizko tailerra

Ekainak 11, larunbata, 10:30 – Europa Biltzar Jauregian
Araba Erdiko Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Alegria-Dulantzi
  • Armiñon
  • Arraia-Maeztu
  • Arrazua- Ubarrundia
  • Asparrena
  • Barrundia
  • Berantevilla
  • Bernedo
  • Kanpezu
  • Zigoitia
  • Kuartango
  • Burgelu
  • Iruña Oka
  • Iruraiz-Gauna
  • Lagrán
  • Lantarón
  • Legutio
  • Otxandio
  • Peñacerrada-Urizaharra
  • Erriberagoitia
  • Erribera Beitia
  • Añana
  • Agurain
  • Donemiliaga
  • Ubide
  • Urkabustaiz
  • Gaubea
  • Harana
  • Vitoria-Gasteiz
  • Zalduondo
  • Zambrana
  • Zuia

Horrez gain, honako esparru hauek ere barne hartzen ditu: 

  • Badaiako Mendilerroa
  • Entziako Partzuergoa
  • Urizahar, Lagran eta Lañoko Komunitatea

Mungiako tailerra

Ekainak 13, astelehena, 18,00-Alkartasuna Aretoa.
Mungiako Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Arrieta
  • Bakio
  • Fruiz
  • Gamiz-Fika
  • Gatika
  • Laukiz
  • Maruri
  • Meñaka
  • Mungia

Arrasateko tailerra

Ekainak 14, asteartea, 18:00- Kulturate.
Arrasate-Bergarako Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak :

  • Antzuola
  • Aramaio
  • Aretxabaleta
  • Arrasate
  • Bergara
  • Elgeta
  • Eskoriatza
  • Leintz-Gatzaga
  • Oñati

Amurrioko tailerra

Ekainak 15, asteazkena, 18:00 – Katekesis eraikina
Laudioko Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Amurrio
  • Arakaldo
  • Artziniega
  • Aiara
  • Laudio
  • Okondo
  • Urduña
  • Orozko

Bilboko tailerra

Ekainak 18, 10:30 – Konfirmatzeke
Bilbo Metropoli barrutiko Eremu Funtzionala

Tailer honetan parte hartu ahal izateko ezinbesteko da izena ematea ekainaren 8 baino lehen. Tailerraren lekua pertsona kopuruaren arabera erabakiko da. Izena emateko aukera ezberdinak daude:

  • Honako inprimaki hau osatuz: https://goo.gl/nxdZIa
  • Honako telefono-zenbaki honetara deituz: 605715240: Whatsapp bat bidali izen-abizenak eta udalerria zehaztuz. 

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Abanto y Ciérvana-Abanto Zierbena
  • Alonsotegi
  • Arrankudiaga
  • Arrigorriaga
  • Barakaldo
  • Barrika
  • Basauri
  • Berango
  • Bilbao
  • Derio
  • Erandio
  • Etxebarri
  • Galdakao
  • Getxo
  • Górliz
  • Larrabetzu
  • Leioa
  • Lemoiz
  • Lezama
  • Loiu
  • Muskiz
  • Ortuella
  • Plentzia
  • Portugalete
  • Santurtzi
  • Sestao
  • Sondika
  • Sopelana
  • Ugao-Miraballes
  • Urduliz
  • Valle de Trápaga-Trapagaran
  • Zamudio
  • Zaratamo
  • Zeberio
  • Zierbena

Zarauzko tailerra

Ekainak 20, astelehena, 18:00 - Sanz Enea Kultur Etxea.
Zarautz-Azpeitiko Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Aia
  • Aizarnazabal
  • Azpeitia
  • Azkoitia
  • Beizama
  • Errezil
  • Getaria
  • Orio
  • Zarautz
  • Zestoa
  • Zumaia

Gernika-Lumo tailerra

Ekainak 22, asteazkena, , 18:00- Astra (Gernika).
Gernika-Markinako Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Ajangiz
  • Amoroto
  • Arratzu
  • Aulesti
  • Bermeo
  • Berriatua
  • Busturia
  • Ea
  • Elantxobe
  • Ereño
  • Errigoiti
  • Etxebarria
  • Forua
  • Gautegiz Arteaga
  • Gernika-Lumo
  • Guizaburuaga
  • Ibarrangelu
  • Ispaster
  • Kortezubi
  • Lekeitio
  • Markina-Xemein
  • Mendata
  • Mendexa
  • Morga
  • Mundaka
  • Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz
  • Murueta
  • Muxika
  • Nabarniz
  • Ondarroa
  • Sukarrieta

Tolosako tailerra

Ekainak 27, astelehena, 18:00 – Topagunean.
Tolosako Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Abaltzisketa
  • Aduna
  • Albiztur
  • Alegia
  • Alkiza
  • Altzo
  • Amezketa
  • Anoeta
  • Asteasu
  • Baliarrain
  • Belauntza
  • Berastegi
  • Berrobi
  • Bidegoyan
  • Gaztelu-Elduain
  • Hernialde
  • Ibarra
  • Ikaztegieta
  • Irura
  • Larraul
  • Leaburu
  • Lizartza
  • Orendain
  • Orexa
  • Tolosa
  • Villabona
  • Zizurkil

Horrez gain, honako esparru hauek ere barne hartzen ditu:

  • Enirio Aralar

Igorreko tailerra

Ekainak 28, asteazkena, 18:00 - Kultur Etxea.
Igorreko Eremu Funtzionala

Barne hartzen dituen udalerriak:

  • Arantzazu
  • Areatza
  • Bedia
  • Zeanuri
  • Dima
  • Igorre
  • Lemoa

Azken aldaketako data: 2016/05/02