Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Saila

Lurralde Politikarako Aholku Batzordearen kideak

Barneko kideak

SAILBURUA

TITULARRA

ORDEZKOAK

GOBERNANTZA PUBLIKO ETA AUTOGOBERNU

Sabino Torre Díez

Araubide Juridikoaren sailburuordea

Begoña Pérez de Eulate González

Estatutuaren Garapenerako zuzendaria

EKONOMIAREN GARAPEN ETA AZPIEGITURA

Bittor Oroz Izagirre

Nekazaritzako, Arrantzako eta Elikagai Politikako sailburuordea

Ikerne Zuluaga Zamalloa

Nekazaritza eta Abeltzaintza zuzendaria

ENPLEGUA ETA GIZARTE POLITIKAK

Marcos Muro Nájera

Enplegu eta Lanaren sailburuordea

Amaia Arteaga Dañobeitia

Plangintzako eta Enplegu Berrikuntzako zuzendaria

OGASUN ETA EKONOMIA

Alberto Alberdi Larrizgoitia

Ekonomia eta Aurrekontuen sailburuordea

Jordi Campàs Velasco

Ekonomia eta Plangintzaren zuzendaria

HEZKUNTZA

Olatz Garamendi Landa

Administrazio eta Zerbitzuen sailburuordea

Polentzi Urkijo Sagredo

Baliabide Materialen eta Azpiegituren zuzendaria

OSASUNA

Fátima Ansotegi Elordi

Administrazio eta Finantziazio Sanitarioko sailburuordea

Daniel Salazar Irusta

Araubide Juridiko, Ekonomiko eta Zerbitzu Orokorretako zuzendaria

TURISMO, MERKATARITZA ETA KONTSUMO

Isabel Muela López

Turismo eta Merkataritzaren sailburuordea

Juan Emilio Andrades García

Merkataritza zuzendaria

KULTURA ETA HIZKUNTZA POLITIKA

Joxean Muñoz Otaegi

Kultura sailburuordea

Imanol Agote Alberro

Kultura Ondarearen zuzendaria

SEGURTASUNA

Jesús María Zubiaga Nieva

Segurtasun sailburuordea

Rodrigo Gartzia Azurmendi

Segurtasuna Koordinatzeko zuzendaria

LANA ETA JUSTIZIA

Jon Azkue Manterola

Lan eta Gizarte Segurantzako sailburuordea

Elena Pérez Barredo

Lan eta Gizarte Segurantza zuzendaria

 

Kanpoko kideak

IZEN-ABIZENA

IZENDAPENA

PROFESION LURRALDEA

Paola Sangalli

Agindua, 2061ko urriaren 6koa

Biologoa paisajista Gipuzkoa

Eugenio Ruíz Urrestarazu

Agindua, 2011ko apirilaren 6koa

Geografo-a Araba

Inmaculada Ugartetxe Maturana

Agindua, 2011ko apirilaren 6koa

Ekonomista

Bizkaia

Yolanda Armentia Fernández de Ocáriz

Agindua, 2016ko ekainaren 14koa

Nekazaritza-ingeniaria

Araba

Miren Onaindia Olalde

Agindua, 2014ko urriaren 15ekoa

Ekologoa Bizkaia

Santiago Peñalba Garmendia

Agindua, 2014ko urriaren 15ekoa

Arkitectoa Gipuzkoa

Iñaki Antigüedad Auzmendi

Agindua, 2014ko urriaren 15ekoa

Hidrogeologoa Bizkaia

Fernando Bajo Martínez de Murguía

Agindua, 2014ko urriaren 15ekoa

Arkitectoa Gipuzkoa

Joseba Beristain Egia

Agindua, 2017ko otsailaren 16koa

Abokatua Bizkaia

Miguel Salaverria Monfort jauna,

Agindua, 2017ko otsailaren 16koa

Bide, ubide eta portuetako ingeniaria Gipuzkoa

 

Azken aldaketako data: 2017/07/28