Hemen ikusgai dauden gainerako formatuen edukia PDF dokumentu elektroniko ofizial eta jatorrizkoa eraldatuz lortu da
El contenido de los otros formatos que aquí se muestran, se ha obtenido mediante una transformación del documento electrónico PDF oficial y auténtico
EBAZPENA, 2017ko maiatzaren 10ekoa, Hezkuntzako sailburuordearena; 2016-2017 ikasturteko Urruzunotarrak Gehituz literatura-lehiaketaren saridunak argitaratzen dituena.
RESOLUCIÓN de 10 de mayo de 2017, de la Viceconsejera de Educación, por la que se dispone la publicación de la relación de las personas premiadas en el concurso literario Urruzunotarrak Gehituz correspondiente al curso 2016-2017.
Joan den apirilaren 24an Urruzunotarrak Gehituz literatura-lehiaketaren honako epaimahaikide hauek bildurik, Leire Bilbao, Jasone Osoro, Gari Berasaluze, Peru Iparragirre eta Goiatz Labandibar; ebazpen honi atxikirik doan saridunen zerrenda adostu zen. Hori horrela,
El pasado 24 de abril, reunidos los miembros del jurado del concurso literario Urruzunotarrak Gehituz Leire Bilbao, Jasone Osoro, Gari Berasaluze, Peru Iparragirre y Goiatz Labandibar, acordaron la relación de las personas premiadas en dicho concurso, que figura como anexo a la presente Resolución. Así, en su virtud,
1. artikulua.– I. eranskinean azaltzen den zerrenda argitaratzea EHAAn eta saridunei jakinarazpena helaraztea.
Artículo 1.– Publicar en el Boletín Oficial del País Vasco la relación de las personas premiadas que figura en el Anexo I de la presente, y proceder a su notificación.
2. artikulua.– Saridunen egonaldia antolatzen hastea eta Eusko Jaurlaritzaren egoitzan izango den ekitaldiaren gonbidapena saridunei helaraztea arestiko jakinarazpenarekin.
Artículo 2.– Iniciar los preparativos de la estancia de las personas premiadas y enviarles, junto a dicha notificación, la invitación para el acto que se celebrará en la sede del Gobierno Vasco.
Ebazpen honen kontra gora jotzeko errekurtsoa ezar dakioke Hezkuntza sailburuari, hilabeteko epean.
Contra la presente Resolución podrá interponerse recurso de alzada ante la Consejera de Educación en el plazo de un mes.
Ebazpena sinatzen den unetik aurrera izango da indarrean.
Esta Resolución entrará en vigor en el momento de su firma.
Vitoria-Gasteiz, 2017ko maiatzaren 10a.
En Vitoria-Gasteiz, a 10 de mayo de 2017.
Hezkuntzako sailburuordea,
La Viceconsejera de Educación,
MIREN MAITE ALONSO ARANA.
MIREN MAITE ALONSO ARANA.
1.– Olatz Martiartu Aiestaran.
1.– Olatz Martiartu Aiestaran.
Idazlanaren izenburua: Soka gainean.
Título de la composición: Soka gainean.
Ikastetxea: Lekeitioko Lekeitio BHI.
Centro educativo: IES Lekeitio, de Lekeitio.
2.– Alaitz Estonba Loinaz.
2.– Alaitz Estonba Loinaz.
Idazlanaren izenburua: Zuretzako hitzak.
Título de la composición: Zuretzako hitzak.
Ikastetxea: Urretxuko J. M. Iparragirre BHI.
Centro educativo: IES J. M. Iparragirre, de Urretxu.
3.– Maria Oses Saiz.
3.– Maria Oses Saiz.
Idazlanaren izenburua: Gorroto nuen poesia.
Título de la composición: Gorroto nuen poesia.
Ikastetxea: Arrasateko Arrasate BHI.
Centro educativo: IES Arrasate, de Mondragón.
4.– Naia Gerekiz Uriarte.
4.– Naia Gerekiz Uriarte.
Idazlanaren izenburua: Bizitza.
Título de la composición: Bizitza.
Ikastetxea: Gernika-Lumoko Gernika BHI.
Centro educativo: IES Gernika, de Gernika-Lumo.
5.– Lorea López Ederra.
5.– Lorea López Ederra.
Idazlanaren izenburua: Nerabezaroa.
Título de la composición: Nerabezaroa.
Ikastetxea: Donostiako Santo Tomas Lizeoa.
Centro educativo: Santo Tomás Lizeoa, de San Sebastián.
1.– Julene Iturbe Epelde.
1.– Julene Iturbe Epelde.
Idazlanaren izenburua: Otsaila.
Título de la composición: Otsaila.
Ikastetxea: Azkoitiko San Jose de Floreaga.
Centro educativo: San José de Floreaga, de Azkoitia.
2.– Aroa Arrizubieta Barredo.
2.– Aroa Arrizubieta Barredo.
Idazlanaren izenburua: Trans(sex)a.
Título de la composición: Trans(sex)a.
Ikastetxea: Gasteizko Armentia Ikastola.
Centro educativo: Armentia Ikastola, de Vitoria-Gasteiz.
3.– Maddi Aiestaran Iparragirre.
3.– Maddi Aiestaran Iparragirre.
Idazlanaren izenburua: Aske.
Título de la composición: Aske.
Ikastetxea: Beasaingo Beasain BHI.
Centro educativo: IES Beasain, de Beasain.
4.– Haizea Urkixo Gorostiaga.
4.– Haizea Urkixo Gorostiaga.
Idazlanaren izenburua: Hegaka.
Título de la composición: Hegaka.
Ikastetxea: Laudioko Laudio Ikastola.
Centro educativo: Laudio Ikastola, de Llodio.
5.– Laiene Aranburu Gorrotxategi.
5.– Laiene Aranburu Gorrotxategi.
Idazlanaren izenburua: Zuri esker.
Título de la composición: Zuri esker.
Ikastetxea: Oiartzungo Haurtzaro Ikastola.
Centro educativo: Haurtzaro Ikastola, de Oiartzun.
1.– Peru Amorrortu Barrenetxea.
1.– Peru Amorrortu Barrenetxea.
Idazlanaren izenburua: Lubiankan.
Título de la composición: Lubiankan.
Ikastetxea: Gasteizko Ekialdea BHI.
Centro educativo: IES Ekialdea, de Vitoria-Gasteiz.
2.– Naia Ellis Luzarraga.
2.– Naia Ellis Luzarraga.
Idazlanaren izenburua: Gerrako hizkuntzan.
Título de la composición: Gerrako hizkuntzan.
Ikastetxea: Gernikako Gernika BHI.
Centro educativo: IES Gernika, de Gernika.
3.– Leire Aginaga Etxebarria.
3.– Leire Aginaga Etxebarria.
Idazlanaren izenburua: Anbotoko dama.
Título de la composición: Anbotoko dama.
Ikastetxea: Igorreko Arratia BHI.
Centro educativo: IES Arratia, de Igorre.
4.– Ainhoa Gojenola Urrutia.
4.– Ainhoa Gojenola Urrutia.
Idazlanaren izenburua: Homo hominis lupus.
Título de la composición: Homo hominis lupus.
Ikastetxea: Lekeitioko Lekeitio BHI.
Centro educativo: IES Lekeitio, de Lekeitio.
5.– Maria Cascon Urizar.
5.– Maria Cascon Urizar.
Idazlanaren izenburua: (Ez)ezagunak.
Título de la composición: (Ez)ezagunak.
Ikastetxea: Amorebieta-Etxanoko Lauaxeta Ikastola.
Centro educativo: Lauaxeta Ikastola, de Amorebieta-Etxano.
1.– Aratz Fernández de Pinedo.
1.– Aratz Fernández de Pinedo.
Idazlanaren izenburua: Maitasuna, sua.
Título de la composición: Maitasuna, sua.
Ikastetxea: Gasteizko Armentia Ikastola.
Centro educativo: Armentia Ikastola, de Vitoria-Gasteiz.
2.– Lore Txakartegi Alvarez.
2.– Lore Txakartegi Alvarez.
Idazlanaren izenburua: Hiru aurpegiko txanpona.
Título de la composición: Hiru aurpegiko txanpona.
Ikastetxea: Ondarroako Ondarroa BHI.
Centro educativo: IES Ondarroa, de Ondarroa.
3.– Maitane Lekuona.
3.– Maitane Lekuona.
Idazlanaren izenburua: Bakardadea.
Título de la composición: Bakardadea.
Ikastetxea: Gasteizko Armentia Ikastola.
Centro educativo: Armentia Ikastola, de Vitoria-Gasteiz.
4.– Iratxe Garmendia Eguskiza.
4.– Iratxe Garmendia Eguskiza.
Idazlanaren izenburua: Altxorrik preziatuena.
Título de la composición: Altxorrik preziatuena.
Ikastetxea: Ordiziako Jakintza Ikastola.
Centro educativo: Jakintza Ikastola, de Ordizia.
5.– Lierni Gregorio Zabala.
5.– Lierni Gregorio Zabala.
Idazlanaren izenburua: Beste egun bat.
Título de la composición: Beste egun bat.
Ikastetxea: Gernika-Lumoko Gernika BHI.
Centro educativo: IES Gernika, de Gernika-Lumo.