Kultura eta Hizkuntza Politika Saila

Liburutegien arteko mailegua

 

  • EIPSeko liburutegien arteko maileguaren eskuliburua (2019ko martxoa): Eskuliburua (pdf, 1,09 MB)
  • Material bereziak mailegatzen dituzten liburutegiak: Zerrenda (pdf, 160 KB)
  • Liburutegien arteko mailegu eskabidea: Eskabidea (pdf, 264 KB)
  • Liburutegien arteko mailegu eskabide betegarria:  Eskabide betegarria (pdf, 124 KB)

Esteka leiho berri batean irekiko daPDF formatoan irakurtzeko Acrobat Reader programa behar duzu

Ibilbideak

1. IBILBIDEA. ARABA - LAUDIO/LLODIO Astelehena (arratsaldez)

  1. Orozko
  2. Areta
  3. Laudio/Llodio
  4. Okondo
  5. Artziniega
  6. Amurrio
  7. Orduña
  8. Urkabustaiz (Izarra)
  9. Zuia (Murgia)
  10. Zigoitia (Ondategi)
 

    IBILBIDEA. ARABA Asteartea (arratsaldez)

  1. Arraia-Maeztu
  2. Campezo/Kanpezu
  3. Laguardia
  4. Iruña Oka/Iruña de Oca

    IBILBIDEA. ARABA (Vitoria-Gasteiz) SALVATIERRA-AGURAIN Asteazkena (goizez eta arratsalde)

  1. Casa de Cultura Ignacio Aldecoa
  2. Eusko Jaurlaritza (Liburutegi Zerbitzua, Lege Gordailua)
  3. Zabalgana
  4. Ibaiondo
  5. Abetxuko
  6. Arriaga
  7. El Pilar
  8. Lakua
  9. Ariznabarra
  10. Hegoalde
  11. Salburua
  12. Judimendi
  13. Arana
  14. Iparralde
  15. Aldabe
  16. Araia
  17. Agurain
  18. Alegría - Dulantzi
  19. Barrundia-Ozaeta
  20. Legutio
  21. Otxandio
  22. Aramaio
 

    IBILBIDEA. ARABA - ERRIOXA Ostirala (arratsaldez)

  1. Moreda de Álava / Moreda Araba
  2. Oyón-Oion
  3. Lanciego
  4. Labastida
  5. Elvillar
  6. Elciego
  7. Samaniego
  8. Berantevilla
  9. Valdegovía / Gaubea
 
 

IBILBIDEA: DURANGO ZONALDEA Astelehena (arratsaldez)

  1. Iurreta
  2. Durango
  3. Izurtza
  4. Mañaria
  5. Abadiño
  6. Atxondo
  7. Elorrio
  8. Berriz
  9. Zaldibar
  10. Mallabia
  11. Ermua
  12. Markina-Xemein
  13. Etxebarria
  14. Berriatua
  15. Ondarroa
  16. Lekeitio
  17. Aulesti
  18. Munitibar
 

IBILBIDEA: BILBO/ETXEBARRI ZONALDEA Asteartea (goizez)

  1. Gazteen Behatokiko Dokumentazio Gunea
  2. Euskadiko Artxibo Historikoa
  3. Bilbo - Bidebarrieta
  4. Maite Albiz Emakumeen Dokumentazio Zentroa
  5. Bilbo - Begoña
  6. Bilbo - Otxarkoaga
  7. Bilbo - Zurbaranbarri
  8. Bilbo - Castaños
  9. Bilbo - San Inazio
  10. Bilbo - Deusto
  11. Bilbo - Zorrotza
  12. Bilbo - Rekalde
  13. Bilbo - Irala
  14. Bilbo - San Adrián
  15. Bilbo - Zabala
  16. Bilbo - San Francisco
  17. Bilbo - Ibaialde
  18. Mediateka Azkuna Zentroa
  19. Etxebarri - Bekosolo
  20. Etxebarri - San Antonio

 

IBILBIDEA: TXORIERRI/GALDAKAO ZONALDEA Asteazkena (goiz eta arratsaldez)

  1. Basauri - San Miguel
  2. Basauri - Basozelai
  3. Basauri - Kultur Etxea
  4. Basauri - Pozokoetxe
  5. Arrigorriaga - Abusu
  6. Derio
  7. Sondika
  8. Loiu
  9. Zamudio
  10. Lezama
  11. Larrabetzu
  12. Amorebieta-Etxano
  13. Lemoa
  14. Igorre
  15. Bedia
  16. Galdakao - Usansolo
  17. Galdakao - Torrezabal
  18. Galdakao - Aperribai
  19. Zaratamo - Elexalde
  20. Arrigorriaga - Kaskoa 
  21. Ugao-Miraballes
  22. Zeberio
 

IBILBIDEA: ESKUINALDEA ZONALDEA Asteazkena (arratsaldez)

  1. Erandio - Altzaga
  2. Erandio - Astrabudua
  3. Leioa
  4. Getxo - Gobela
  5. Getxo - Villamonte
  6. Getxo - San Nicolás
  7. Berango
  8. Sopela
  9. Urduliz
  10. Barrika
  11. Plentzia
  12. Gorliz
  13. Lemoiz
  14. Maruri-Jatabe
  15. Gatika
  16. Laukiz
 

IBILBIDEA: GERNIKA ZONALDEA Osteguna (arratsaldez)

  1. Mungia
  2. Meñaka
  3. Bakio
  4. Bermeo
  5. Mundaka
  6. Busturia
  7. Forua
  8. Kortezubi
  9. Gautegiz-Arteaga
  10. Ibarrangelu
  11. Ea
  12. Nabarniz
  13. Arratzu
  14. Gernika-Lumo
  15. Muxika

 

IBILBIDEA EZKERRALDEA ZONALDEA Ostirala (goiz eta arratsaldez)

  1. Barakaldo - Lutxana
  2. Barakaldo - Gurutzeta
  3. Barakaldo - Errekaortu
  4. Barakaldo - Arteagabeitia
  5. Barakaldo - San Vicente
  6. Barakaldo - Arrontegi
  7. Barakaldo - Liburutegi Nagusia
  8. Sestao
  9. Portugalete
  10. Santurtzi - Kabiezes
  11. Santurtzi - Liburutegi Nagusia
  12. Santurtzi - Kabiezes - Umeak
  13. Santurtzi - Mamariga
  14. Santurtzi - Viñas
  15. Santurtzi - San Juan
  16. Valle de Trápaga-Trapagaran (goizez)
  17. Ortuella
  18. Abanto Zierbena - Gallarta
  19. Abanto Zierbena - Las Carreras
  20. Muskiz
  21. Zierbena
 

IBILBIDEA: ENKARTERRI ZONALDEA Ostirala (Arratsaldez) - Enkarterria

  1. Karrantza Harana
  2. Turtzioz-Trucios
  3. Artzentales
  4. Sopuerta
  5. Balmaseda
  6. Zalla
  7. Zalla - Aranguren
  8. Güeñes
  9. Güeñes - Sodupe
  10. Gordexola
  11. Güeñes - Zaramillo
  12. Alonsotegi
 

IBILBIDEA: IRUN ZONALDEA Astelehena (goizez eta arratsaldez)

Goizez:

  1. Errenteria
  2. Irun
  3. Hondarribia
  4. Oiartzun
  5. Astigarraga
  6. Hernani
  7. Urnieta
  8. Andoain
  9. Villabona
  10. Zizurkil
  11. Aduna
  12. Larraul
  13. Alkiza
  14. Asteasu
  15. Donostia - HABE

Arratsaldez:

  1. Pasaia - Trintxerpe
  2. Pasaia - San Pedro
  3. Pasaia - Antxo
  4. Lezo
  5. Pasaia - Donibane
 

IBILBIDEA: AZKOITIA ZONALDEA Astelehena (arratsaldez)

  1. Lasarte-Oria
  2. Usurbil
  3. Orio
  4. Aia
  5. Zarautz
  6. Getaria
  7. Zumaia
  8. Aizarnazabal
  9. Zestoa
  10. Azpeitia
  11. Azkoiitia
  12. Elgoibar
  13. Mendaro
 

IBILBIDEA: ZUMARRAGA ZONALDEA Asteazkena (goizez)

  1. Baliarrain
  2. Orendain
  3. Ikaztegieta
  4. Legorreta
  5. Itsasondo
  6. Ordizia
  7. Beasain
  8. Ataun
  9. Lazkao
  10. Olaberria
  11. Idiazabal
  12. Zegama
  13. Segura
  14. Legazpi
  15. Urretxu
  16. Zumarraga
  17. Ezkio-Itsaso
  18. Gabiria
  19. Ormaiztegi
  20. Zaldibia
  21. Gaintza
 

IBILBIDEA: TOLOSA ZONALDEA Asteazkena (goizez)

  1. Abaltzisteta
  2. Amezketa
  3. Altzo
  4. Alegia
  5. Bidania-Goiatz
  6. Errezil
  7. Albiztur
  8. Lizartza
  9. Berastegi
  10. Belauntza
  11. Leaburu
  12. Ibarra
  13. Tolosa
  14. Anoeta
  15. Irura

 

IBILBIDEA: DONOSTIA-SAN SEBASTIÁN ZONALDEA Asteazkena (goizez)

  1. Donostia-San Sebastián - Liburutegi Nagusia
  2. Donostia-San Sebastián - San telomo Museoa
  3. Donostia-San Sebastián - Liburutegi Nagusia - Umeak
  4. Donostia-San Sebastián - Aiete
  5. Donostia-San Sebastián - Lugaritz
  6. Donostia-San Sebastián - Ernest Lluch
  7. Donostia-San Sebastián - Loiola
  8. Donostia-San Sebastián - Egia
  9. Donostia-San Sebastián - Musika eta Dantza
  10. Donostia-San Sebastián - Okendo
  11. Donostia-San Sebastián - Larrotxene
  12. Donostia-San Sebastián - Intxaurrondo
  13. Donostia-San Sebastián - Larratxo
  14. Donostia-San Sebastián - Casares Tomasene
  15. Donostia-San Sebastián - Amundarain
 

IBILBIDEA: ARRASATE/MONDRAGÓN ZONALDEA Ostirala (goizez eta arratsaldez)

  1. Mutriku
  2. Antzuola
  3. Eibar
  4. Soraluze-Placencia de las Armas
  5. Elgeta
  6. Bergara
  7. Arrasate
  8. Eskoriatza
  9. Leintz-Gatzaga
  10. Aretxabaleta
  11. Oñati
  12. Deba
 

Azken aldaketako data:

Esteka leiho berri batean irekiko daPDF formatoan irakurtzeko Acrobat Reader programa behar duzu