Eusko Jaurlaritzaren Egoitza Elektronikoa

Euskadi.eus

Kontsulta

Kontsulta erraza

Zerbitzuak


Azken aldizkaria RSS

Euskal Herriko Agintaritzaren Aldizkaria

34. zk., 2017ko otsailaren 17a, ostirala


Hemen ikusgai dauden gainerako formatuen edukia PDF dokumentu elektroniko ofizial eta jatorrizkoa eraldatuz lortu da

BESTELAKO XEDAPENAK

KULTURA ETA HIZKUNTZA POLITIKA SAILA
891

EBAZPENA, 2017ko otsailaren 8koa, HABEko zuzendariarena, HABEren Helduen Euskalduntzearen Oinarrizko Curriculumean (HEOC) ezarritako euskararen komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko proben 2017. ekitaldirako Azterketa Batzordeko kideak, epaimahaiak, tutoreak eta lurralde-arduradunak eta lurralde-batzordeak izendatzeko dena.

Hezkuntza, Hizkuntza Politika eta Kulturako sailburuaren 2016ko azaroaren 23ko Aginduak 10., 11., 13. eta 14. artikuluetan eta Lehenengo Xedapen Iragankorrean dioenaren ildotik, HABEren komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko proben 2017rako Azterketa Batzordea eta 2017ko deialdietarako epaimahaiak, tutoreak, lurralde-arduradunak eta lurralde-batzordeak izendatzea da ebazpen honen xedea.

Horregatik, 2017. urteko deialdiko probak garaiz eta zuzen antolatu ahal izateko, honako hau

EBAZTEN DUT:

Lehenengoa.– HEOCean ezarritako euskararen komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko 2017. urteko deialdietarako Azterketa Batzordeko kideak izendatzea:

– Joxe Joan González de Txabarri Miranda, HABEren Hizkuntzaren Didaktikako zerbitzuburua, Azterketa Batzordeko burua.

– Aintzane Agirre Olaizola, udal euskaltegien izenean.

– Joseba Urriz Goikoetxea, udal euskaltegien izenean.

– Iñaki Urkijo Velasco, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.

– Iñigo Zurbano Villate, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.

– Maria Victoria Zubiaga Gallastegi, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.

– Jon Maguregi Olabarria, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.

– Iñaki Elustondo Etxeberria, Arabako lurralde-arduraduna.

– Iñaki Murua Anzola, Bizkaiko lurralde-arduraduna.

– Aitor Amutxastegi Santo Tomás, Gipuzkoako lurralde-arduraduna.

– Agurtzane Maiz Aginaga, HABEren Curriculum Garapena Ataleko arduraduna.

– Josu Perales Ugarte, HABEren Ebaluazio Ataleko arduraduna.

– Xabier Elortza Mujika, HABEren Programa Berezien Ataleko arduraduna, idazkari tekniko bezala.

Bigarrena.– 2017ko deialdietarako epaimahaikideak izendatzea:

B1 mailako epaimahaia:

– Julio Aparicio Posada, lehendakaria.

– Josu Perales Ugarte, lehendakariordea.

– Miren Errazu Betegi, idazkaria.

– Naiara Zubimendi Zubillaga, kidea.

– Idoia Etxebarria Artetxe, kidea.

– Miren Kerejeta Rekalde, kidea.

B2 mailako epaimahaia:

– Koro Coca Pascual, lehendakaria.

– Agurne Aizpitarte Rementeria, lehendakariordea.

– Natxo Guillén Canillas, idazkaria.

– Gemma Loinaz Sorozabal, kidea.

– Ana Markaida Abendaño, kidea.

– Kepa Dieguez Barahona, kidea.

C1 mailako epaimahaia:

– Josu Goikoetxea Arrieta, lehendakaria.

– Luis Mari González de Txabarri Miranda, lehendakariordea.

– Maite Aginagalde Garitano, idazkaria.

– Esther Isasa Gaskue, kidea.

– Andoni Landa Arozena, kidea.

– Igor Varona Gojeaskoetxea, kidea.

– Igor Zaballa Hortala, kidea.

C2 mailako epaimahaia:

– Alex Mungia Idarreta, lehendakaria.

– Aitziber Larramendi Muxika, lehendakariordea.

– Xabier Elortza Mujika, idazkaria.

– Aitor Fernandez de Martikorena Rodriguez, kidea.

– Agurtzane Goñi Zugarramurdi, kidea.

– Josu Erkiaga Laka, kidea.

– Inge Beloki Oiartzabal, kidea.

Hirugarrena.– 2017ko deialdietarako tutoreak izendatzea:

B1 mailako tutoreak:

– Julio Aparicio Posada.

– Josu Perales Ugarte.

– Miren Errazu Beiztegi.

– Naiara Zubimendi Zubillaga.

– Idoia Etxebarria Artetxe.

– Iñaki Murua Anzola.

– Miren Kerejeta Rekalde.

B2 mailako tutoreak:

– Koro Coca Pascual.

– Agurne Aizpitarte Rementeria.

– Natxo Guillén Canillas.

– Gemma Loinaz Sorozabal.

– Ana Markaida Abendaño.

– Kepa Dieguez Barahona.

– Maria Begoña Izquierdo Benito.

– Hasier Agirre Aranburu.

– Ana Bahamonde Quintian.

– Jon Imanol Iturrioz Aldanondo.

C1 mailako tutoreak:

– Josu Goikoetxea Arrieta.

– Luis Mari González de Txabarri Miranda.

– Maite Aginagalde Garitano.

– Esther Isasa Gaskue.

– Andoni Landa Arozena.

– Igor Varona Gojeaskoetxea.

– Igor Zaballa Hortala.

– Eunate Muruaga Amondarain.

– Juan Pedro Urrosolo Oliden.

– Lourdes Isart Badiola.

– Oscar Bilbao-Goioaga Sagardui.

– Matxalen Amas Etxeandia.

C2 mailako tutoreak:

– Alex Mungia Idarreta.

– Agurtzane Goñi Zugarramurdi.

– Aitziber Larramendi Muxika.

Laugarrena.– 2017ko deialdietan, hiru lurraldeetan, tutoreen artean gerta litezkeen baja-hutsuneei erantzuteko ordezko tutoreak izendatzea:

– B1 mailarako: Jose Antonio Legarreta Izkara, Iñaki Rodriguez Urueta eta Ane Miren Oregi Azkarate.

– B2 mailarako: Xabier Zubizarreta Azpitarte eta Maddi Zubiaurre Otamendi.

– C1 mailarako: Eskarne Lopetegi Zalakain eta Mikel Dorronsoro Iraeta.

– C2 mailarako: Aitor Fernandez de Martikorena eta Josu Erkiaga Laka.

Bosgarrena.– 2017ko deialdietarako lurralde-arduradunak izendatzea:

– Araban: Iñaki Elustondo Etxeberria. Ordezkoa: Agurne Aizpitarte Rementeria.

– Bizkaian: Iñaki Murua Anzola. Ordezkoa: Iñaki Unibaso Rolloso.

– Gipuzkoan: Aitor Amutxastegi Santo Tomas. Ordezkoa: Juan Pedro Urrosolo Oliden.

Seigarrena.– 2017ko deialdietarako lurralde-batzordeetako kideak izendatzea:

Araba:

– Iñaki Elustondo Etxeberria, batzordeburua.

– Agurne Aizpitarte Rementeria, ordezkoa.

– Ana Markaida Abendaño.

– Maite Aginagalde Garitano.

– Xabier Elortza Mujika.

– Iñigo Zurbano Villate.

– Ana Fernandez Rubio.

– M.ª Jesus Aranguren Gurrutxaga.

Bizkaia:

– Iñaki Murua Anzola, batzordeburua.

– Iñaki Unibaso Rolloso, ordezkoa.

– Natxo Guillén Canillas.

– Josu Goikoetxea Arrieta.

– Alex Mungia Idarreta.

– Patxi Agirregomezkorta Leanizbarrutia.

– Iñaki Urkijo Velasco.

– Isabel Isazelaia Meaurio.

– Joseba Urriz Goikoetxea.

Gipuzkoa:

– Aitor Amutxastegi Santo Tomas, batzordeburua.

– Juan Pedro Urrosolo Oliden, ordezkoa.

– Julio Aparicio Posada.

– Koro Coca Pascual.

– Aintzane Agirre Olaizola.

– Agurtzane Goñi Zugarramurdi.

– Josu Arruabarrena Luz.

Zazpigarrena.– Ebazpen honek ez dio administrazio-bideari bukaera ematen, eta, beronen aurka, interesdunek gora jotzeko errekurtsoa jar diezaiokete Kultura eta Hizkuntza Politikako sailburuari, hilabeteko epean, ebazpena Euskal Herriko Agintaritzaren Aldizkarian argitaratu eta hurrengo egunetik hasita.

Donostia, 2017ko otsailaren 8a.

HABEko zuzendaria,

JOKIN AZKUE ARRASTOA.


Azterketa dokumentala

Euskadi, auzolana