Eusko Jaurlaritzaren Egoitza Elektronikoa

Euskadi.eus

Kontsulta

Kontsulta erraza

Zerbitzuak


Azken aldizkaria RSS

Euskal Herriko Agintaritzaren Aldizkaria

104. zk., 2012ko maiatzaren 29a, asteartea


Hemen ikusgai dauden gainerako formatuen edukia PDF dokumentu elektroniko ofizial eta jatorrizkoa eraldatuz lortu da

BESTELAKO XEDAPENAK

KULTURA SAILA
2389

AGINDUA, 2012ko maiatzaren 15ekoa, Kulturako sailburuarena, 2012. urteko Euskadi literatura sariak nori eman erabakiko duten epaimahaien izendapena egiten duena.

2012ko Euskadi literatura sariak arautu eta horietarako dei egiten duen Kulturako sailburuaren 2012ko apirilaren 2ko Aginduko 6. artikuluan esaten dena ikusita (EHAA 80. zk., 2012ko apirilaren 24koa), honako hau

XEDATZEN DUT:

Lehenengoa.– Euskadi literatura sarietan, beren zortzi modalitateetan, honako kide hauek osatuko dituzten epaimahaiak izendatzea:

1.– Euskarazko literatura:

– Ur Apalategi Idirin.

– David Tijero Osorio.

– Pello Otxoteko Vaquero.

– Maria Elisa Ituarte Zarragoikoetxea.

– Arantza Urretabizkaia Bejarano.

2.– Gaztelaniazko literatura:

– Jon Bilbao Lopategui.

– Juan Bas Pérez.

– Jose Fernández de la Sota.

– Angela Serna Rodríguez.

– Teresa Calo Fontan.

3.– Euskarazko haur eta gazte literatura:

– Susana Larre Muñoz.

– Oroitz Jauregi Nazabal.

– Patxi Zubizarreta Dorronsoro.

– Itziar Zubizarreta Ayerbe.

– Mikel Ayerbe Sudupe.

4.– Gaztelaniazko haur eta gazte literatura:

– Elisabet Mas Elizondo.

– M.ª José Martínez Gutiérrez.

– Iñaki Markotegi Intxausti.

– Enrique Uriarte Gonzalo-Bilbao.

– Imanol Mercero Etxeberria.

5.– Euskarazko literatura itzulpena:

– Elizabete Manterola Agirrezabalaga.

– Karlos del Olmo Serna.

– Joxe Austin Arrieta Ugartetxea.

– Bakartxo Arrizabalaga Labrousse.

– Imanol Zurutuza Sunsundegi.

6.– Literatura lanaren ilustrazioa:

– Iban Barrenetxea Bahamonde.

– Nuria Hernández Pintor.

– Begoña Medel Bermejo.

– Elena Odriozola Belastegi.

– Iker Ayestaran Pradilla.

7.– Euskarazko saiakera:

– Eduardo Apodaka Ostaikoetxea.

– Ainhoa Larrañaga Elorza.

– Juan Garzia Garmendia.

– Jose María Larrea Múgica.

– M.ª Jesus Pacho Fernández.

8.– Gaztelaniazko saiakera:

– Francisco Soguero Garcia.

– Santos Zunzunegui Diez.

– Beñat Arginzoniz Cebreiro.

– Ana Iriarte Goñi.

– Cristina Lavía Martínez.

Sarietako zortzi modalitateetan, Marta Merino Ortiz de Landaluce, Kultura Saileko teknikariak, epaimahaiako idazkari modura jardungo du.

Bigarrena.– Oro har, jende guztiak honen berri izan dezan, Agindu hau Euskal Herriko Agintaritzaren Aldizkarian argitara dezaten agintzea, azaroaren 26ko 30/1992 Legearen 29. artikuluan finkatutako ondorioetarako.

Vitoria-Gasteiz, 2012ko maiatzaren 15a.

Kulturako sailburua,

MARÍA BLANCA URGELL LÁZARO.


Azterketa dokumentala

Euskadi, auzolana