Hemen ikusgai dauden gainerako formatuen edukia PDF dokumentu elektroniko ofizial eta jatorrizkoa eraldatuz lortu da
El contenido de los otros formatos que aquí se muestran, se ha obtenido mediante una transformación del documento electrónico PDF oficial y auténtico
EBAZPENA, 2017ko otsailaren 8koa, HABEko zuzendariarena, HABEren Helduen Euskalduntzearen Oinarrizko Curriculumean (HEOC) ezarritako euskararen komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko proben 2017. ekitaldirako Azterketa Batzordeko kideak, epaimahaiak, tutoreak eta lurralde-arduradunak eta lurralde-batzordeak izendatzeko dena.
RESOLUCIÓN de 8 de febrero de 2017, del Director de HABE, por la que se nombra la Comisión de Exámenes, los Tribunales, tutores, responsables territoriales y las Comisiones Territoriales para el ejercicio 2017 de las pruebas para la acreditación de los niveles de competencia comunicativa establecidos en el Currículo Básico para la Enseñanza del Euskera a Personas Adultas (HEOC).
Hezkuntza, Hizkuntza Politika eta Kulturako sailburuaren 2016ko azaroaren 23ko Aginduak 10., 11., 13. eta 14. artikuluetan eta Lehenengo Xedapen Iragankorrean dioenaren ildotik, HABEren komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko proben 2017rako Azterketa Batzordea eta 2017ko deialdietarako epaimahaiak, tutoreak, lurralde-arduradunak eta lurralde-batzordeak izendatzea da ebazpen honen xedea.
Es objeto de la presente Resolución nombrar la Comisión de Exámenes de las pruebas de acreditación de los niveles de competencia comunicativa en euskera de las convocatorias de HABE para el ejercicio 2017 y los Tribunales, tutores, responsables territoriales y las Comisiones Territoriales para las convocatorias de dicho ejercicio, de conformidad con lo dispuesto en los artículos 10, 11, 13 y 14 y en la Disposición Transitoria Primera de la Orden de 23 de noviembre de 2016, de la Consejera de Educación, Política Lingüística y Cultura.
Horregatik, 2017. urteko deialdiko probak garaiz eta zuzen antolatu ahal izateko, honako hau
Por ello, a fin de garantizar el normal desenvolvimiento de las pruebas previstas en las convocatorias de HABE en el ejercicio 2017,
Lehenengoa.– HEOCean ezarritako euskararen komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko 2017. urteko deialdietarako Azterketa Batzordeko kideak izendatzea:
Primero.– Nombrar a las personas integrantes de la Comisión de Exámenes para las convocatorias correspondientes a 2017 para la acreditación de los niveles de competencia comunicativa en euskera establecidos en el HEOC.
– Joxe Joan González de Txabarri Miranda, HABEren Hizkuntzaren Didaktikako zerbitzuburua, Azterketa Batzordeko burua.
– Joxe Joan González de Txabarri Miranda, Jefe del Servicio de Didáctica de la Lengua de HABE, que actuará como Presidente.
– Aintzane Agirre Olaizola, udal euskaltegien izenean.
– Aintzane Agirre Olaizola, en representación de los euskaltegis públicos.
– Joseba Urriz Goikoetxea, udal euskaltegien izenean.
– Joseba Urriz Goikoetxea, en representación de los euskaltegis públicos.
– Iñaki Urkijo Velasco, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.
– Iñaki Urkijo Velasco, en representación de los euskaltegis privados y centros homologados para el autoaprendizaje del euskera.
– Iñigo Zurbano Villate, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.
– Iñigo Zurbano Villate, en representación de los euskaltegis privados y centros homologados para el autoaprendizaje del euskera.
– Maria Victoria Zubiaga Gallastegi, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.
– Maria Victoria Zubiaga Gallastegi, en representación de los euskaltegis privados y centros homologados para el autoaprendizaje del euskera.
– Jon Maguregi Olabarria, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.
– Jon Maguregi Olabarria, en representación de los euskaltegis privados y centros homologados para el autoaprendizaje del euskera.
– Iñaki Elustondo Etxeberria, Arabako lurralde-arduraduna.
– Iñaki Elustondo Etxeberria, responsable territorial en Álava.
– Iñaki Murua Anzola, Bizkaiko lurralde-arduraduna.
– Iñaki Murua Anzola, responsable territorial en Bizkaia.
– Aitor Amutxastegi Santo Tomás, Gipuzkoako lurralde-arduraduna.
– Aitor Amutxastegi Santo Tomás, responsable territorial en Gipuzkoa.
– Agurtzane Maiz Aginaga, HABEren Curriculum Garapena Ataleko arduraduna.
– Agurtzane Maiz Aginaga, responsable de la Sección de Desarrollo Curricular de HABE.
– Josu Perales Ugarte, HABEren Ebaluazio Ataleko arduraduna.
– Josu Perales Ugarte, responsable de la Sección de Evaluación de HABE.
– Xabier Elortza Mujika, HABEren Programa Berezien Ataleko arduraduna, idazkari tekniko bezala.
– Xabier Elortza Mujika, responsable de la Sección de Programas Específicos de HABE, que actuará como secretario técnico.
Bigarrena.– 2017ko deialdietarako epaimahaikideak izendatzea:
Segundo.– Nombrar a las personas integrantes de los Tribunales para las convocatorias de 2017:
B1 mailako epaimahaia:
Tribunal nivel B1:
– Julio Aparicio Posada, lehendakaria.
– Julio Aparicio Posada, que actuará como presidente.
– Josu Perales Ugarte, lehendakariordea.
– Josu Perales Ugarte, que actuará como vicepresidente.
– Miren Errazu Betegi, idazkaria.
– Miren Errazu Betegi, que actuará como secretaria.
– Naiara Zubimendi Zubillaga, kidea.
– Naiara Zubimendi Zubillaga, vocal.
– Idoia Etxebarria Artetxe, kidea.
– Idoia Etxebarria Artetxe, vocal.
– Miren Kerejeta Rekalde, kidea.
– Miren Kerejeta Rekalde, vocal.
B2 mailako epaimahaia:
Tribunal nivel B2:
– Koro Coca Pascual, lehendakaria.
– Koro Coca Pascual, que actuará como presidenta.
– Agurne Aizpitarte Rementeria, lehendakariordea.
– Agurne Aizpitarte Rementeria, que actuará como vicepresidenta.
– Natxo Guillén Canillas, idazkaria.
– Natxo Guillén Canillas, que actuará como secretario.
– Gemma Loinaz Sorozabal, kidea.
– Gemma Loinaz Sorozabal, vocal.
– Ana Markaida Abendaño, kidea.
– Ana Markaida Abendaño, vocal.
– Kepa Dieguez Barahona, kidea.
– Kepa Dieguez Barahona, vocal.
C1 mailako epaimahaia:
Tribunal nivel C1:
– Josu Goikoetxea Arrieta, lehendakaria.
– Josu Goikoetxea Arrieta, que actuará como presidente.
– Luis Mari González de Txabarri Miranda, lehendakariordea.
– Luis Mari González de Txabarri Miranda, que actuará como vicepresidente.
– Maite Aginagalde Garitano, idazkaria.
– Maite Aginagalde Garitano, que actuará como secretaria.
– Esther Isasa Gaskue, kidea.
– Esther Isasa Gaskue, vocal.
– Andoni Landa Arozena, kidea.
– Andoni Landa Arozena, vocal.
– Igor Varona Gojeaskoetxea, kidea.
– Igor Varona Gojeaskoetxea, vocal.
– Igor Zaballa Hortala, kidea.
– Igor Zaballa Hortala, vocal.
C2 mailako epaimahaia:
Tribunal nivel C2:
– Alex Mungia Idarreta, lehendakaria.
– Alex Mungia Idarreta, que actuará como presidente.
– Aitziber Larramendi Muxika, lehendakariordea.
– Aitziber Larramendi Muxika, que actuará como vicepresidenta.
– Xabier Elortza Mujika, idazkaria.
– Xabier Elortza Mujika, que actuará como secretario.
– Aitor Fernandez de Martikorena Rodriguez, kidea.
– Aitor Fernandez de Martikorena Rodriguez, vocal.
– Agurtzane Goñi Zugarramurdi, kidea.
– Agurtzane Goñi Zugarramurdi, vocal.
– Josu Erkiaga Laka, kidea.
– Josu Erkiaga Laka, vocal.
– Inge Beloki Oiartzabal, kidea.
– Inge Beloki Oiartzabal, vocal.
Hirugarrena.– 2017ko deialdietarako tutoreak izendatzea:
Tercero.– Nombrar a las personas que actuarán como tutores en las convocatorias de 2017:
B1 mailako tutoreak:
Tutores nivel B1:
– Julio Aparicio Posada.
– Julio Aparicio Posada.
– Josu Perales Ugarte.
– Josu Perales Ugarte.
– Miren Errazu Beiztegi.
– Miren Errazu Beiztegi.
– Naiara Zubimendi Zubillaga.
– Naiara Zubimendi Zubillaga.
– Idoia Etxebarria Artetxe.
– Idoia Etxebarria Artetxe.
– Iñaki Murua Anzola.
– Iñaki Murua Anzola.
– Miren Kerejeta Rekalde.
– Miren Kerejeta Rekalde.
B2 mailako tutoreak:
Tutores nivel B2:
– Koro Coca Pascual.
– Koro Coca Pascual.
– Agurne Aizpitarte Rementeria.
– Agurne Aizpitarte Rementeria.
– Natxo Guillén Canillas.
– Natxo Guillén Canillas.
– Gemma Loinaz Sorozabal.
– Gemma Loinaz Sorozabal.
– Ana Markaida Abendaño.
– Ana Markaida Abendaño.
– Kepa Dieguez Barahona.
– Kepa Dieguez Barahona.
– Maria Begoña Izquierdo Benito.
– Maria Begoña Izquierdo Benito.
– Hasier Agirre Aranburu.
– Hasier Agirre Aranburu.
– Ana Bahamonde Quintian.
– Ana Bahamonde Quintian.
– Jon Imanol Iturrioz Aldanondo.
– Jon Imanol Iturrioz Aldanondo.
C1 mailako tutoreak:
Tutores nivel C1:
– Josu Goikoetxea Arrieta.
– Josu Goikoetxea Arrieta.
– Luis Mari González de Txabarri Miranda.
– Luis Mari González de Txabarri Miranda.
– Maite Aginagalde Garitano.
– Maite Aginagalde Garitano.
– Esther Isasa Gaskue.
– Esther Isasa Gaskue.
– Andoni Landa Arozena.
– Andoni Landa Arozena.
– Igor Varona Gojeaskoetxea.
– Igor Varona Gojeaskoetxea.
– Igor Zaballa Hortala.
– Igor Zaballa Hortala.
– Eunate Muruaga Amondarain.
– Eunate Muruaga Amondarain.
– Juan Pedro Urrosolo Oliden.
– Juan Pedro Urrosolo Oliden.
– Lourdes Isart Badiola.
– Lourdes Isart Badiola.
– Oscar Bilbao-Goioaga Sagardui.
– Oscar Bilbao-Goioaga Sagardui.
– Matxalen Amas Etxeandia.
– Matxalen Amas Etxeandia.
C2 mailako tutoreak:
Tutores cuarto nivel C2:
– Alex Mungia Idarreta.
– Alex Mungia Idarreta.
– Agurtzane Goñi Zugarramurdi.
– Agurtzane Goñi Zugarramurdi.
– Aitziber Larramendi Muxika.
– Aitziber Larramendi Muxika.
Laugarrena.– 2017ko deialdietan, hiru lurraldeetan, tutoreen artean gerta litezkeen baja-hutsuneei erantzuteko ordezko tutoreak izendatzea:
Cuarto.– Nombrar a las personas que actuarán como suplentes en caso de producirse alguna baja entre los tutores en las convocatorias de 2017, en los tres territorios:
– B1 mailarako: Jose Antonio Legarreta Izkara, Iñaki Rodriguez Urueta eta Ane Miren Oregi Azkarate.
– Nivel B1: Jose Antonio Legarreta Izkara, Iñaki Rodriguez Urueta y Ane Miren Oregi Azkarate.
– B2 mailarako: Xabier Zubizarreta Azpitarte eta Maddi Zubiaurre Otamendi.
– Nivel B2: Xabier Zubizarreta Azpitarte y Maddi Zubiaurre Otamendi.
– C1 mailarako: Eskarne Lopetegi Zalakain eta Mikel Dorronsoro Iraeta.
– Nivel C1: Eskarne Lopetegi Zalakain y Mikel Dorronsoro Iraeta.
– C2 mailarako: Aitor Fernandez de Martikorena eta Josu Erkiaga Laka.
– Nivel C2: Aitor Fernandez de Martikorena y Josu Erkiaga Laka.
Bosgarrena.– 2017ko deialdietarako lurralde-arduradunak izendatzea:
Quinto.– Nombrar a las personas que actuarán como responsables territoriales en las convocatorias de 2017:
– Araban: Iñaki Elustondo Etxeberria. Ordezkoa: Agurne Aizpitarte Rementeria.
– Álava: Iñaki Elustondo Etxeberria. Suplente: Agurne Aizpitarte Rementeria.
– Bizkaian: Iñaki Murua Anzola. Ordezkoa: Iñaki Unibaso Rolloso.
– Bizkaia: Iñaki Murua Anzola. Suplente: Iñaki Unibaso Rolloso.
– Gipuzkoan: Aitor Amutxastegi Santo Tomas. Ordezkoa: Juan Pedro Urrosolo Oliden.
– Gipuzkoa: Aitor Amutxastegi Santo Tomás. Suplente: Juan Pedro Urrosolo Oliden.
Seigarrena.– 2017ko deialdietarako lurralde-batzordeetako kideak izendatzea:
Sexto.– Nombrar a las personas integrantes de las Comisiones Territoriales para las convocatorias de 2017:
Araba:
Álava:
– Iñaki Elustondo Etxeberria, batzordeburua.
– Iñaki Elustondo Etxeberria, responsable territorial.
– Agurne Aizpitarte Rementeria, ordezkoa.
– Agurne Aizpitarte Rementeria, suplente.
– Ana Markaida Abendaño.
– Ana Markaida Abendaño.
– Maite Aginagalde Garitano.
– Maite Aginagalde Garitano.
– Xabier Elortza Mujika.
– Xabier Elortza Mujika.
– Iñigo Zurbano Villate.
– Iñigo Zurbano Villate.
– Ana Fernandez Rubio.
– Ana Fernandez Rubio.
– M.ª Jesus Aranguren Gurrutxaga.
– M.ª Jesus Aranguren Gurrutxaga.
Bizkaia:
Bizkaia:
– Iñaki Murua Anzola, batzordeburua.
– Iñaki Murua Anzola, responsable territorial.
– Iñaki Unibaso Rolloso, ordezkoa.
– Iñaki Unibaso Rolloso, suplente.
– Natxo Guillén Canillas.
– Natxo Guillén Canillas.
– Josu Goikoetxea Arrieta.
– Josu Goikoetxea Arrieta.
– Alex Mungia Idarreta.
– Alex Mungia Idarreta.
– Patxi Agirregomezkorta Leanizbarrutia.
– Patxi Agirregomezkorta Leanizbarrutia.
– Iñaki Urkijo Velasco.
– Iñaki Urkijo Velasco.
– Isabel Isazelaia Meaurio.
– Isabel Isazelaia Meaurio.
– Joseba Urriz Goikoetxea.
– Joseba Urriz Goikoetxea.
Gipuzkoa:
Gipuzkoa:
– Aitor Amutxastegi Santo Tomas, batzordeburua.
– Aitor Amutxastegi Santo Tomás, responsable territorial.
– Juan Pedro Urrosolo Oliden, ordezkoa.
– Juan Pedro Urrosolo Oliden, suplente.
– Julio Aparicio Posada.
– Julio Aparicio Posada.
– Koro Coca Pascual.
– Koro Coca Pascual.
– Aintzane Agirre Olaizola.
– Aintzane Agirre Olaizola.
– Agurtzane Goñi Zugarramurdi.
– Agurtzane Goñi Zugarramurdi.
– Josu Arruabarrena Luz.
– Josu Arruabarrena Luz.
Zazpigarrena.– Ebazpen honek ez dio administrazio-bideari bukaera ematen, eta, beronen aurka, interesdunek gora jotzeko errekurtsoa jar diezaiokete Kultura eta Hizkuntza Politikako sailburuari, hilabeteko epean, ebazpena Euskal Herriko Agintaritzaren Aldizkarian argitaratu eta hurrengo egunetik hasita.
Séptimo.– Las personas interesadas podrán interponer ante el Consejero de Cultura y Política Lingüística recurso de alzada contra la presente Resolución, que no agota la vía administrativa, en el plazo de un mes a partir del día siguiente a su publicación en el Boletín Oficial del País Vasco.
Donostia, 2017ko otsailaren 8a.
San Sebastián, a 8 de febrero de 2017.
HABEko zuzendaria,
El Director de HABE,
JOKIN AZKUE ARRASTOA.
JOKIN AZKUE ARRASTOA.