Hezkuntza Saila

EuskoSkills 2021

Eusko Jaurlaritzaren Lanbide Heziketako Sailburuordetzak 2021eko “EuskoSkills”-ak antolatzen ditu.

“Euskoskills 2021” Txapelketa, Lanbide Heziketako edozein Ziklotan matrikulatuta dauden ikasleei zuzenduta dago, hau da, Oinarrizko Lanbide Heziketa zein Erdi eta Goi mailako Lanbide Heziketako ikasleentzat, beti ere, txapelketako familia batekin lotuta badago. Derrigorrezko baldintza da, partehartzaileek 2022an abenduaren 31an 23 urte baino gehiago ez izatea. Mekatronikaren eta Industria 4.0 kasuan, gehienez 26 urte izan beharko dute.

Aurtengo txapelketak urriaren 19tik-22ra ospatuko dira.

“EuskoSkills 2021”-eko Txapelketa edo modalitate bakoitzerako Ikastetxe Integratu erreferente bat aukeratu da eta bertako irakasle bat da txapelketa antolatzaile burua, “JEFE ADITUA” deritzona.

Hurrengo estekan EuskoSkills 2021 lehiaketaren arauak (leiho berri batean irekitzen da) lor ditzake.

Izena emateko epea: 2021eko irailaren 20tik 23ra arte, biak barne.

              

Modalitatea
Zentroa
Irakaslea
Kontaktua
04-Mekatronika Miguel Altuna LHII (Bergara)    Ion Mikel Urizar urizar@maltuna.eus
05-CAD Diseinu industriala   Bidasoa LHII(Irun) Jose Luis Ormaetxea jormaetxea@fpbidasoa.eus
07-CNC Fresaketa IMH LHII (Elgoibar) Joseba Astorkiza joseba@imh.eus
10-Soldadura  Aretxabaleta LHII Garikoitz Lizarralde g.lizarralde@iaretxabaleta.com
13-Karrozeria konpontzea Meka LHII (Elgoibar) Jose Luis Aperribai jlaperribai@meka-elgoibar.eus
16-Electronika Don Bosco LHII (Erreneria) Auritze Etxezarreta a.etxezarreta@fpdonbosco.com
17-Web garapena Txurdinaga LHII (Bilbao) Laura Folgado laura.f@fptxurdinaga.com
18-Instalazio Elektrikoak Tolosaldea LHII  (Tolosa) Carlos Iturbe citurbe@tolosaldealh.eus
19-Industria Kontola Armeria Eskola LHII (Eibar) José Ignacio Gabilondo irjigabilondo@armeriaeskola.eus
25-Zurgintza Easo Politeknikoa LHII (Donostia)    Josean Piñeiro josean.pineiro@easo.eus
29-Ileapainketa Monte Albertia LHII (Zarautz) Nagore Egia negia@montealbertia.net
30-Estetika Monte Albertia LHII (Zarautz) Marta Orus morus@montealbertia.net
33-Aotomobilaren teknologia Iurreta LHII (Iurreta) Asier Garaitaonaindia asiergari@gmail.com
34-Sukaldaritza Hostelería Leioa LHII (Leioa) Jon Santamaria jsantamaria@hostelerialeioa.net
39-Sareko sistemen administrazioa Ciudad Jardin LHII (Gasteiz) Ander Guerra andergl.icjardin@gmail.com
41-Arreta Soziosanitarioa Fadura LHII (Getxo) Dionisia Vega dionisia.vega@fadura.eus
50-3D - Jokoen eta animazioen diseinua Tartanga LHII (Erandio) Aitziber Uriarte aitziber.uriarte@tartanga.eus
D08-Elkarlan Robotika Nicolas Larburu LHII (Barakaldo) Xabier Endika Lopez xelopez@nlarburu.com
D10-Industria 4.0 (*) Usurbil LHII (Usurbil) Isidro Zaldua zuzendaria@lhusurbil.eus

(*)Erakustaldi-modalitatea

Izena emateko formularioa (leiho berri batean irekitzen da) bete behar da. Ondoren, email bat jasoko da inskripzioa konfirmatuz

Azken aldaketako data: