Hezkuntza Saila

EuskoSkills 2020

Eusko Jaurlaritzaren Lanbide Heziketako Sailburuordetzak 2020ko “EuskoSkills”-ak antolatzen ditu.

“Euskoskills 2020” Txapelketa, Lanbide Heziketako edozein Ziklotan matrikulatuta dauden ikasleei zuzenduta dago, hau da, Oinarrizko Lanbide Heziketa zein Erdi eta Goi mailako Lanbide Heziketako ikasleentzat, beti ere, txapelketako familia batekin lotuta badago. Derrigorrezko baldintza da, partehartzaileek 2021ean abenduaren 31an 22 urte baino gehiago ez izatea. Mekatronikaren kasuan, gehienez 25 urte izan beharko dute.

“EuskoSkills 2020”-ko Txapelketa edo modalitate bakoitzerako Ikastetxe Integratu erreferente bat aukeratu da eta bertako irakasle bat da txapelketa antolatzaile burua, “JEFE ADITUA” deritzona.

Hurrengo estekan EuskoSkills 2020 lehiaketaren arauak (PDF, 221 KB) (leiho berri batean irekitzen da) lor ditzake.

Izena emateko epea: 2020ko martxoaren 16tik 27arte, biak barne.

OHARRA: EuskoSkills 2020rako izena-ematea eta egitea atzeratu egin da. Data berriak behar bezala jakinaraziko dira.  

              

Fabrikazio Mekanikako Arloa

Modalitatea
Zentroa
Irakaslea
Kontaktua
04-Mekatronika Miguel Altuna LHII (Bergara)      Beto Bolinaga beto@maltuna.eus
05-CAD Diseinu Industriala. Bidasoa LHII (Irun) Haritz Gurierrez hgutierrez@fpbidasoa.eus
06-CNC Tornua IMH LHII (Elgoibar) Joseba Astorkiza joseba@imh.eus
07-CNC Fresaketa                  IMH LHII (Elgoibar) Joseba Astorkiza joseba@imh.eus
10-Soldadura              Aretxabaleta LHII Garikoitz Lizarralde g.lizarralde@iaretxabaleta.com
16-Elektronika Don Bosco LHII (Errenteria) Auritze Etxezarreta a.etxezarreta@fpdonbosco.com
19-Kontrol Industriala Armeria Eskola LHII (Eibar) José Ignacio Gabilondo irjigabilondo@armeriaeskola.eus

Eraikuntza eta Instalazio Arloa

Modalitatea
Zentroa
Irakaslea
Kontaktua
15-Iturgintza Usurbil LHII Asier Irureta irairureta@lhusurbil.eus
24-Ebanisteria  Easo Politeknikoa LHII (Donostia)                  Josean Piñeiro josean.pineiro@easo.eus
25-Arotzeria   Easo Politeknikoa LHII (Donostia) Josean Piñeiro josean.pineiro@easo.eus

Garraio eta Logistika Arloa

Modalitatea
Zentroa
Irakaslea
Kontaktua
Automobilaren pintura Meka LHII (Elgoibar) Aitor Otaño aotano@meka-elgoibar.eus

Informatika eta Komunikazioa Arloa

Modalitatea
Zentroa
Irakaslea
Kontaktua
39-IKT Sareko Informatika Sistemen Administrazioa Ciudad Jardin LHII (Vitoria-Gasteiz) Ander Guerra andergl.icjardin@gmail.com
50-3D Animazioa - Jokoak Tartanga LHII (Erandio) Mikel Louvelli mikel.tartanga@gmail.com 

Zerbitzu Arloa

Modalitatea
Zentroa
Irakaslea
Kontaktua
29-Ile Apainketa M. Albertia (Zarautz) Marta Orus morus@montealbertia.net
30-Estetika M. Albertia (Zarautz) Maider Dorronsoro maiderdorronsoro@irakasle.net
34-Sukaldaritza Hostelería Leioa LHII Nerea Diaz nereadiaz@hostelerialeioa.net
35-Jatetxe eta Tabernako Zerbitzua Hostelería Leioa LHII Nerea Diaz nereadiaz@hostelerialeioa.net

Izena emateko formularioa (leiho berri batean irekitzen da) bete behar da. Ondoren, email bat jasoko da inskripzioa konfirmatuz

Azken aldaketako data: