Arautegia

Inprimatu

EBAZPENA, 2020ko otsailaren 4koa, HABEko zuzendariarena, zeinaren bidez izendatzen baitira HABEren Helduen Euskalduntzearen Oinarrizko Curriculumean (HEOC) ezarritako euskararen komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko proben 2020. ekitaldirako Azterketa Batzordeko kideak, jarraipen-batzorde teknikoko kideak, epaimahaiak, tutoreak eta lurralde-arduradunak eta lurralde-batzordeak.

Identifikazioa

  • Lurralde-eremua: Autonomiko
  • Arau-maila: Ebazpena
  • Organo arau-emailea: HABE; Kultura eta Hizkuntza Politika Saila
  • Jadanekotasuna-egoera: Indarrean

Aldizkari ofiziala

  • Aldizkari ofiziala: EHAA (Euskal Herria)
  • Aldizkari-zk.: 36
  • Hurrenkera-zk.: 1023
  • Xedapen-zk.: ---
  • Xedapen-data: 2020/02/04
  • Argitaratze-data: 2020/02/21

Gaikako eremua

  • Gaia: Gizarte gaiak eta emplegua; Kultura eta Kirola; Administrazioaren antolamendua; Hezkuntza
  • Azpigaia: Lana eta enplegua; Gobernua eta herri administrazioa; Sailak; Funtzio publikoa

Testu legala

Aurkibidea erakutsiAurkibidea ezkutatu

Ebazpen honen bidez izendatzen dira HABEren komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko proben 2020rako Azterketa Batzordea eta 2020ko deialdietarako epaimahaiak, tutoreak, lurralde-arduradunak eta lurralde-batzordeak, hala xedatuta baitago Hezkuntza, Hizkuntza Politika eta Kulturako sailburuaren 2016ko azaroaren 23ko Aginduaren 10., 11., 13. eta 14. artikuluetan eta lehenengo xedapen iragankorrean.

Horregatik, 2020. urteko deialdiko probak garaiz eta zuzen antolatu ahal izateko, honako hau

Lehenengoa. HEOCean ezarritako euskararen komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko 2020. urteko deialdietarako Azterketa Batzordeko kideak izendatzea:

Joxe Joan González de Txabarri Miranda, HABEren Hizkuntzaren Didaktikako zerbitzuburua, Azterketa Batzordeko burua.

Ana Darriba Barrios, udal euskaltegien izenean.

Joseba Urriz Goikoetxea, udal euskaltegien izenean.

Aitziber Balantzategi Ibargoitia, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.

Iñigo Zurbano Villate, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.

Marivi Zubiaga Gallastegi, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.

Jon Maguregi Olabarria, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.

Elisabet Altuna Zurutuza, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.

Leire Etxarri Goiburu, Arabako lurralde-arduraduna.

Natxo Guillen Canillas, Bizkaiko lurralde-arduraduna.

Aitor Amutxastegi Santo Tomás, Gipuzkoako lurralde-arduraduna.

Luis M.ª Gonzalez de Txabarri, HABEren Curriculum Garapena Ataleko arduraduna.

Alex Mungia Idarreta, HABEren Ebaluazio Ataleko arduraduna.

Xabier Elortza Mujika, HABEren Programa Berezien Ataleko arduraduna, idazkari tekniko bezala.

Bigarrena. 2020ko deialdietarako jarraipen-batzorde teknikoko kideak izendatzea:

B1 maila:

Julio Aparicio Posada, lehendakaria.

Jon Imanol Iturrioz, lehendakariordea.

Hasier Agirre Aranburu, idazkaria.

Iñigo Zurbano Villate, kidea.

Esther Aspe, kidea.

Maider Flamarike Arnaiz, kidea.

Miren Ortiz de Urbina Alkain, kidea.

Elene Iñurrieta Gabilondo, kidea.

Mariaje Gurrutxaga Jauregi, kidea.

Hirugarrena. 2020ko deialdietarako epaimahaikideak izendatzea:

B1 mailako epaimahaia:

Julio Aparicio Posada, lehendakaria.

Natxo Guillen Canillas, lehendakariordea.

Hasier Agirre Aranburu, idazkaria.

Olaia Murua Zuazubiskar, kidea.

Olga Castañeda Beneitez, kidea.

Silvia Sola San Martin, kidea.

B2 mailako epaimahaia:

Koro Coca Pascual, lehendakaria.

Gemma Loinaz Sorozabal, lehendakariordea.

Agurne Aizpitarte Rementeria, idazkaria.

Xabier Zubizarreta Azpitarte, kidea.

Maddi Zubiaurre Otamendi, kidea.

Ana Markaida Abendaño, kidea.

Kepa Dieguez Barahona, kidea.

C1 mailako epaimahaia:

Iñaki Villoslada Fernandez, lehendakaria.

Eider Carton Virto, lehendakariordea.

Lourdes Isart Badiola, idazkaria.

Esther Isasa Gaskue, kidea.

Andoni Landa Arozena, kidea.

Igor Varona Gojeaskoetxea, kidea.

Igor Zaballa Hortala, kidea.

C2 mailako epaimahaia:

Aitziber Larramendi Muxika, lehendakaria.

Miren Perez Egireun, lehendakariordea.

Mikel Hoyos Sein, idazkaria.

Aitor Fernandez de Martikorena Rodriguez, kidea.

Josu Erkiaga Laka, kidea.

Inge Beloki Oiartzabal, kidea.

Alex Cabello Lopez, kidea.

Laugarrena. 2020ko deialdietarako tutoreak izendatzea:

B1 mailako tutoreak:

Julio Aparicio Posada.

Olaia Murua Zuazubiskar.

Jose Antonio Legarreta Izkara.

B2 mailako tutoreak:

Agurne Aizpitarte Rementeria.

Ana Bahamonde Quintian.

Ana Markaida Abendaño.

Gemma Loinaz Sorozabal.

Hasier Agirre Aranburu.

Jon Imanol Iturrioz Aldanondo.

Kepa Dieguez Barahona.

Idoia Ortega Goirigolzarri.

Fidel Vegas Fernández.

Eider Arteach Arbide.

Maddi Zubiaurre Otamendi.

Amaia Cid Andres.

C1 mailako tutoreak:

Eider Carton Virto.

Enara Zubeldia Zabala.

Yolanda Barbero Garcia.

Xabier Perez Olasagasti.

Andoni Landa Arozena.

Igor Varona Gojeaskoetxea.

Igor Zaballa Hortala.

Eunate Muruaga Amondarain.

Leire Ginea Diez.

Lourdes Isart Badiola.

Matxalen Amas Etxeandia.

Eukene Lamariano Uranga.

Idoia Etxebarria Artetxe.

Joxe Lazkano Agirreolea.

Pedro Lakuntza Serrano.

Gotzone Abasolo Ibañez.

Josune Izagirre Juanbeltz.

Iñaki Rodriguez Urueta.

Rakel Larrazabal Olivares.

Maria Hernandez Fernandez.

Miren Iturriagaetxebarria Etxabe.

C2 mailako tutoreak:

Aitor Fernandez de Martikorena Rodriguez.

Alex Cabello López.

Agurtzane Goñi Zugarramurdi.

Mikel Hoyos Sein.

Bosgarrena. 2020ko deialdietan hiru lurraldeetan, tutoreen artean gerta litezkeen baja-hutsuneei erantzuteko ordezko tutoreak izendatzea:

B1 mailarako: Roberto Artetxe De Andres, Nerea Berriozabal Amillategi, Patricia Rozas Ormazabal, Olga Castañeda Beneitez eta Silvia Sola San Martin.

B2 mailarako: Sonia Benito Berruezo, Sonia Anton Pradera, Ainhoa Irureta Zumeta, Luis Rodriguez Burguete, Xabier Zubizarreta Azpitarte eta Koro Coca Pascual.

C1 mailarako: Lurdes Ortega Lahera, Ekaitz Igartza Etxaniz, Xabier Etxaniz Rojo, Iñaki Villoslada Fernandez; Axun Ertzibengoa Azpiolea, Esther Isasa Gaskue eta Borja Ariztimuño Lopez.

C2 mailarako: Inge Beloki Oiartzabal, David Mínguez Sádaba, Alaitz Etxebarria Larrozea, Miren Perez Egireun eta Aitziber Larramendi Muxika.

HEOCean ezarritako euskararen mailak egiaztatzeko proben 2020ko ekitaldian ustekaberen batek eraginda beharrezkotzat joko balitz, HABEren Ebaluazio-atalburuak mailaz alda litzake zenbait tutore, betiere beharrei egoki erantzun ahal izateko.

Seigarrena. 2020ko deialdietarako lurralde-arduradunak izendatzea:

Araban: Leire Etxarri Goiburu. Ordezkoa: Agurne Aizpitarte Rementeria.

Bizkaian: Natxo Guillén Canillas. Ordezkoa: Iñaki Murua Anzola.

Gipuzkoan: Aitor Amutxastegi Santo Tomas. Ordezkoa: Igor Odriozola Sustaeta.

HEOCean ezarritako euskararen mailak egiaztatzeko proben 2020ko ekitaldian ustekaberen batek eraginda beharrezkotzat joko balitz, HABEren zuzendari nagusiak HABEko beste teknikari bat izenda lezake lurralde-arduradun, betiere beharrei egoki erantzun ahal izateko.

Zazpigarrena. 2020ko deialdietarako lurralde-batzordeetako kideak izendatzea:

Araba:

Leire Etxarri Goiburu, batzordeburua.

Agurne Aizpitarte Rementeria, ordezkoa.

Iñigo Zurbano Villate.

Marta Correa Muniozguren.

Rakel Larrazabal Olivares.

Ainhoa Urberuaga Zelada.

Bizkaia:

Natxo Guillén Canillas, batzordeburua.

Iñaki Murua Anzola, ordezkoa.

Patxi Agirregomezkorta Leanizbarrutia.

Galder Lizarralde Diez.

Isabel Isazelaia Meaurio.

Joseba Urriz Goikoetxea.

Gipuzkoa:

Aitor Amutxastegi Santo Tomas, batzordeburua.

Igor Odriozola Sustaeta, ordezkoa.

Julio Aparicio Posada.

Koro Coca Pascual.

Eider Carton Virto.

Zortzigarrena. Ebazpen honek ez dio administrazio-bideari bukaera ematen, eta, beronen aurka, interesdunek gora jotzeko errekurtsoa jar diezaiokete Kultura eta Hizkuntza Politikako sailburuari, hilabeteko epean, ebazpena Euskal Herriko Agintaritzaren Aldizkarian argitaratu eta hurrengo egunetik hasita.

Donostia, 2020ko otsailaren 4a.

HABEko zuzendaria,

JOKIN AZKUE ARRASTOA.